Profesjonalne zdjęcia weselne

Zdjęcia weselne powinny być wykonywane przez osobę doświadczoną. Nie należy powierzać tego zadania komuś, kto nie ma właściwych kwalifikacji. Pamiętajmy, że ceremonia ślubna i wesele to wyjątkowe wydarzenie.

Zdjęcia reportażowe

W pierwszej kolejności fotograf wykonuje tak zwane zdjęcia reportażowe. Najczęściej robi się zdjęcia podczas wykonywania makijażu, w trakcie wizyty i fryzjera.

Zdjęcia w kościele

Na zdjęciach musi się naleźć także wyjście panny młodej z domu i przewiezienie do kościoła. Zdjęcia reportażowe kontynuowane są w kościele. Tutaj fotograf powinien dopasować obiektyw i jego ustawienia do warunków. Zdjęcia kościele są dużo bardziej statyczne, tym większą powinny cechować się jakością. W trakcie ceremonii zazwyczaj specjalista ma wolną rękę jeżeli chodzi o przemieszczanie się po kościele. Może się tak ustawić, żeby wszystko dobrze sfotografować. Ma czas na ustawienie odpowiedniej ostrości. Zdjęcia z kościoła na ogół są ozdobą każdego albumu. Do zdjęć reportażowych zaliczamy także te wykonane po ceremonii ślubnej. Niekiedy pary młode decydują się także na wynajęcie fotografa do zdjęć weselnych.

Zdjęcia na weselu

W przypadku wesela nie ma tak dużej statyczności jak w kościele. Tutaj większe znaczenie ma zabawa i ruch. Dlatego warto wybrać zupełnie inny tryb pracy aparatu. Fotograf powinien uwiecznić na zdjęciach takie chwile jak pierwszy taniec, czy też oczepiny. Zdjęcia z wesela muszą być kolorowe i pełne emocji.

Fotografia plenerowa

– Niezwykle ważne jeżeli chodzi o ślub jest także fotografia plenerowa. Można takie zdjęcia wykonać w czasie wesela, gdy para młoda na jakiś czas opuszcza gości, ale można też umówić się na inny termin.
– Ważne w przypadku fotografii plenerowej jest dobre dopasowanie warunków pogodowych. Warto, żeby było słonecznie.
– Samo otoczenie też jest istotne. Ciekawe miejsce może zaproponować zarówno fotograf jak i para młoda. Może to być ogród botaniczny, park miejski. Doskonałego fotografa ślubnego zajmującego się między innymi zdjęciami plenerowymi znajdziemy pod adresem advertstudio.eu.
– Zdjęcia plenerowe narażone są na wiele zmiennych. Problemem mogą być osoby postronne, a także inne czynniki, ale dobry specjalista powinien sobie z tym poradzić.

Fotografia studyjna

Fotografia studyjne nieco różni się od zdjęć reportażowych i plenerowych. Zdjęcia wykonywane są w precyzyjnie ustalonych warunkach. Fachowiec wybiera zarówno tło jak i światło. W przypadku zdjęć studyjnych elementarną kwestią jest technika. Wszystko musi być nienaganne. Warto także urozmaicać zdjęcia poprzez zastosowanie na przykład rekwizytów. Zdjęcia studyjne wręczane są na ogół rodzicom, a także świadkom jako pamiątka uroczystości ślubnej.

Album ślubny – jaki wybrać?

(A) Album ślubny nie powinien być za duży. Ma to być pamiątka która jest ciekawa. Najczęściej zdjęcia umieszczone są chronologicznie, ale oczywiście można na przykład podzielić je według różnych kategorii, na zdjęcia studyjne, plenerowe i reportażowe.
(B) Ważne, aby album prezentował się doskonale. Każde zdjęcie musi być wydrukowane na dobrej jakości papierze.
(C) Czasami można także wybrać album, w którym zamiast stron zostaną umieszczone zdjęcia. Za duży album jest trudny do przechowywania, przeglądania, a przede wszystkim jego cena może być horrendalnie wysoka.
(D) Jeżeli mamy wątpliwości jaki album wybrać, dobrze jest się poradzi fotografa, który niewątpliwe ma duże doświadczenie w podobnych kwestiach i może nam pomóc w podjęciu właściwej decyzji.