Pierwsze kroki w branży ślubnej

Ślub to dobry biznes i trudno temu stwierdzeniu zaprzeczyć. Przeciętna para wydaje bowiem na wesele od trzydziestu do osiemdziesięciu tysięcy złotych. Wszystko to zostaje w kieszeniach właścicieli restauracji, salonów sukien ślubnych czy wypożyczalni luksusowych samochodów. Młoda para wychodzi bowiem z założenia, że taki dzień zdarza się raz w życiu i żeby był on wyjątkowy, są w stanie zapłacić każde pieniądze.

Jeśli więc planujesz założyć działalność gospodarczą i za obszar działania wybrałeś sobie branżę ślubną, dobrze trafiłeś! Kiedy już jesteś widoczny w CEIDG (czyli tutaj www.prod.ceidg.gov.pl), czas na pierwsze kroki w branży. Od czego zacząć?

Nie jest ważne czy prowadzisz salon mody ślubnej, czy jesteś właścicielem restauracji z dużą salą weselną, musisz mieć profesjonalną stronę www. To twoja wizytówka! Strona ta musi być przejrzysta, zawierać wszystkie niezbędne informacje i być dobrze widoczna w sieci. W jaki sposób tego dokonać? – więcej porad tutaj. Pamiętaj, że obecnie wyszukiwarka generuje najwięcej zapytań, jeśli chodzi o usługi ślubne.

Podobną ilość zainteresowanych klientów będzie generować ciocia Hela czy kuzynka Basia, które polecą Cię kolejnym osobom. Pamiętaj – rekomendacje w branży ślubnej to podstawa! Dbaj o jakość swoich usług, traktuj klienta tak, jakby był najważniejszy na świecie. Opłaci się się to!

Nie zapomnij również o reklamie. Korzystaj zarówno z tradycyjnych form reklamowych (więcej tutaj – „Reklama w sieci„), jak i z marketingu bezpośredniego. Pokazuj się na wydarzeniach branżowych – przede wszystkim na targach! To doskonałe miejsce żeby pozyskać nowych klientów.

Inwestuj w promocje, dbaj o zadowolenie klienta, słuchaj jego sugestii, czytaj opinie, a twój kalendarz na najbliższy rok szybko się zapełni.