Odpowiednia suknia ślubna

Każda przyszła panna młoda marzy o tym, aby w dniu ślubu wyglądać pięknie, zjawiskowo. To w końcu jej dzień. I oczywiście pana młodego 😉 Trzeba więc odpowiednio wcześnie, nawet rok przed planowanym terminem rozpocząć poszukiwania pięknej, tej jedynej sukni ślubnej, która oczaruje wszystkich.

Na co należy zwrócić uwagę?

Możliwe, że panna młoda ma od dawna upatrzony dany fason sukni. Jednak jak powie wiele kobiet już mężatek, najczęściej wybierane są suknie, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyślały. Warto więc przymierzyć każdy fason, czy to suknię rozkloszowaną czy też w kształcie litery A lub syreny. Efekt może nas miło zaskoczyć.

Druga sprawa to dodatki – tylko niektórzy producenci sukien subtelnie łączą koronkę i błyskotki. Nie można jednak z tym przesadzić, dlatego też doradza się wybrać suknię koronkową ozdobioną maksymalnie pasem z diamencikami lub suknię czystą bez koronki z wysadzanym kamieniami na przykład gorsetem. Jeśli świecąca jest góra to dół powinien być gładki. Panna młoda na pewno nie chciałaby wyglądać tandetnie, a obecnie trendy to minimalizm i klasyka.

Kup sobie najpierw buty. Jeśli będziesz wiedziała jakiej wysokości masz obcas, łatwiej będzie Ci wskazać później idealną długość sukienki. Jeśli nie masz butów zdecyduj się jaką wysokość obcasa chcesz mieć.

A co jest trendy?

Jeśli wybierasz sukienkę z gorsetem nie musisz już nadkładać na siebie żakietu, który nijak będzie pasował do sukienki. Teraz hitem są koronkowe bolerka osłaniające ramiona aż do łokci i klatkę piersiową, nakładane przez głowę. Łączą się idealnie z suknią i na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że ta sukienka to całość. A potem, na weselnej zabawie można bolerko bez problemu ściągnąć.