Idealna sala weselna

Przyjęcie weselne powinno odbyć się w odpowiednio dużej sali, która będzie zlokalizowana niedaleko Kościoła. Jednak wybór sali nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Należy pamiętać, że każda sala inaczej wygląda wtedy, kiedy ją „na surowo” oglądamy, a inaczej będzie się prezentowała już odpowiednio udekorowana. Efekt naprawdę może powalić z nóg.

Na co zwrócić uwagę?

  • Pierwsza sprawa to wielkość sali – zanim ją wybierzemy należy wiedzieć, przynajmniej orientacyjnie, w widełkach ilu gości się spodziewamy. Jeśli zaproszonych będzie ponad sto osób od razu można odpuścić sobie małe, kameralne dworki.
  • Parkiet i miejsce dla zespołu lub dj-a – sprawa podstawowa. Zabawa do białego rana możliwa jest tylko wtedy, kiedy będą spełnione do tego odpowiednie warunki. Zespół może grać na podeście, zaś parkiet powinien mieć spore wymiary, aby każdy mógł tańczyć dość swobodnie. Odradza się wybieranie takiego lokalu, który oferuje parkiet z nierównych desek – dla pań z obcasami jest to prawdziwy dramat.
  • Stoły – wedle uznania powinny został ułożone podłużnie lub, jeśli tak preferujemy, oddzielnie jako mniejsze okrągłe stoliki, przy których usadzać będziemy gości po dziesięć osób przy jednym.
  • Potrawy – najlepiej jest wybrać lokal, który oferuje już swoje menu. Dzięki temu nie będziemy tracili czasu na szukanie oddzielnego cateringu.